Vista te onveilig voor Air Force

vista programma 53 1 Vista te onveilig voor Air Force

Wat is er aan de hand met Windows XP? Eerder werd er al bekend gemaakt dat Microsoft nog tot 2010 doorgaat met het verkopen van de besturingssoftware. Nu komt men met een ultra-beveiligde variant voor de US Air Force. Zou dit soms iets te maken hebben met het falen van Windows Vista?

De veilige versie van Windows XP was hard nodig: uit onderzoek bleek dat de meeste lekken in de netwerken van de Air Force veroorzaakt werden door de besturingssoftware. Met deze nieuwe versie, waarin onder andere gewerkt is aan de veiligheid van wachtwoorden en het snel kunnen patchen van andere veiligheidslekken, worden naar verluidt 85 procent van de aanvallen die voorheen werden doorgelaten geblokkeerd.

De veilige Windows XP-versie zal niet voor consumenten uitkomen, aangezien het om een exclusieve deal met de USAF gaat. Kijk voor meer info op de site van Wired.